Apžvalga

BENDRA INFORMACIJA

AB „Žemaitijos pienas“ yra sukaupusi ilgametę pieno produktų pardavimo užsienyje patirtį, kuri lemia gerus pardavimo rezultatus, o konkurencingi pieno produktų gamybos kaštai, naujos gamybos technologijos bei gaminamų produktų kokybė sudarė palankias sąlygas konkuruoti su kitais Europos Sąjungos pieno perdirbėjais. Maisto ir Žemės Ūkio organizacijos (FAO) prie Jungtinių Tautų duomenimis, Lietuva yra viena iš stambiausių pasaulyje pieno produktų eksportuotojų.

Labiausiai Lietuvos pieno perdirbimo įmonių eksportuojami produktai – įvairūs sūriai. Tiek ES, tiek Lietuvoje fermentinio sūrio vartojimas kasmet sparčiai auga, o tuo pačiu plečiasi ir sūrio vartojimo rinka, kuri ir dabar yra augimo stadijoje.

Kai kurie pieno perdirbimo sektoriaus ekspertai mano, jog pieno produktų, o labiausiai sūrio, vartojimas Lietuvoje didės ir ateityje. Šis faktorius sukels dar didesnį investuotojų susidomėjimą pieno perdirbėjų vertybiniais popieriais ir sudarys sąlygas stambiems pirkimo sandoriams akcijų biržoje.