„Žemaitijos pieno“ įmonė laukia gabių ir iniciatyvių jaunuolių

Siekdama, kad baigę mokyklas iniciatyvūs, atsakingi ir motyvuoti jaunuoliai planuotų savo profesinę ateitį Telšiuose, „Žemaitijos pieno“ įmonė surengė susitikimą su „Džiugo“, Žemaitės, Vincento Borisevičiaus gimnazijų, taip pat „Ateities“, „Kranto“ progimnazijų atstovais.

Susitikime dalyvavo ir šia tema diskutavo įmonės vadovas Algirdas Pažemeckas, Personalo ir teisės departamento direktorė Samanta Jasiūnaitė, įmonės Stebėtojų tarybos narys Kęstutis Trečiokas, taip pat Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Indra Mileškienė. Nuspręsta, lankantis švietimo įstaigose, kuo plačiau ir patraukliau pristatyti daugiaplanę įmonės veiklą, kurioje savo profesinius lūkesčius norėtų įgyvendinti geriausias Žemaitijos sostinės jaunimas.

Netrukus pirmasis susitikimas įvyko su „Džiugo“ gimnazijos 10 ir 11 klasių moksleiviais, į kurį atvyko Personalo ir teisės departamento direktorė Samanta Jasiūnaitė, personalo vadybininkė Justė Grybinaitė, taip pat įmonės Stebėtojų tarybos narys Kęstutis Trečiokas.

S.Jasiūnaitė išsamiai pristatė vieną didžiausių ir moderniausių pieno perdirbimo ir pieno produktų gamybos bendrovių Lietuvoje -- „Žemaitijos pieną“. Gimnazistai sužinojo apie įmonės patikimumą ir senų bei gerų pienininkystės tradicijų laikymąsi bendrovėje. Tai leidžia pasiekti ilgalaikė strategija -- kvalifikuoti bei kūrybingi darbuotojai ir šiuolaikinės technologijos. Svarbu tai, jog čia sudaromos geros darbo sąlygos, mokamas skatinantis kuo geresnių darbo rezultatų siekti atlyginimas, be to, galima nuolat tobulėti, keliant kvalifikaciją.

Iškalbi įmonės vizitinė kortelė, jog daugelis žemaičių gaminamų produktų kasmet lyderiauja Lietuvos didžiausių prekybos centrų lentynose tarp populiariausių ir perkamiausių, atitinka Europos ir pasaulinius standartus, yra apdovanoti tarptautinių parodų medaliais ir diplomais.

Direktorė pastebėjo, jog moksleiviai, sulaukę 16 metų, gali laikinai vasarą įsidarbinti įmonėje. Tokių pageidaujančių pasidarbuoti vasaros metu atsirado nemažas būrelis tarp vienuoliktokų, o ypač dešimtokų, kurie susitikimo metu užregistravo savo kontaktinius duomenis ir pageidaujamą praktiką.

Gimnazistai sužinojo vertingos informacijos, jog, baigę mokyklą ir pasirinkę studijų kryptį, gali atlikti praktiką įvairiuose įmonės skyriuose ir padaliniuose. Be to, patys geriausieji gali pretenduoti gauti „Žemaitijos pieno“ vardinę stipendiją.

Naudingos gyvenimiškosios patirties, siekiant savo ateities tikslų, atskleidė Kęstutis Trečiokas. Pasak jo, šalia profesinių žinių ir kompetencijos, iniciatyvumo, pareigingumo, komunikabilumo ir bendravimo kultūros būtina gerai mokėti užsienio kalbas, nes tai langas į pasaulį ir galimybė tobulėti.

„Tokie susitikimai su jaunimu ugdo jų vertybinę orientaciją, praplečia akiratį, žadina žingeidumą ir susidomėjimą įmone, įsikūrusia jų gimtajame mieste. Galbūt ne vienas jaunasis žemaitis nepanorės kelti sparnų svetur, o kurs savo ir įmonės gerovę būtent Žemaitijos sostinėje arba sugrįš įgijęs tarptautinės patirties“,-- sakė Personalo ir teisės departamento direktorė Samanta Jasiūnaitė.

Tokių gerų pavyzdžių „Žemaitijos piene“ netrūksta, nes su mokslo įstaigomis -- kai kuriomis kolegijomis ir aukštosiomis mokyklomis -- įmonė yra užmezgusi rezultatyvių bendradarbiavimo ryšių, atvėrusių kelią daugeliui buvusių absolventų save sėkmingai realizuoti didžiausioje Vakarų Lietuvoje pieno perdirbimo ir pieno produktų gamybos įmonėje.