Naujienos
NATO karių šventė —  su DŽIUGU ir TICHE!
2019-06-19

NATO karių šventė — su DŽIUGU ir TICHE!

NATO Greitojo reagavimo korpusas Italijoje turi gražią tradiciją ir kasmet kariškius bei jų šeimų narius pakviečią į tarptautinę šventę — International Day.
Šiemet šventė įvyko Malpesa Fiere centre. Karininkė Irina Snitko–Dottarelli, tarnaujanti NATO Greitojo reagavimo korpuse Italijoje, kietąjį sūrį DŽIUGAS įvairiuose renginiuose pristato ne pirmą kartą. Šis sūris turi didžiulį pasisekimą, tad ir šiais metais buvo nuspręsta juo vaišinti Tarptautinės šventės dalyvius.
Tarptautinės dienos metu geriausius savo šalyje gaminamus produktus pristatė 18 šalių, suteikdamos galimybę jais mėgautis net 2000 šventės lankytojų. Lietuvai atstovavo ne tik daugiau kaip 50 tarptautinių apdovanojimų pelnęs kietasis sūris DŽIUGAS, bet ir iš 689 m gylio išgaunamas natūralus mineralinis vanduo Tichė, kurį geria NATO kariai.
NATO Greitojo reagavimo korpuso kariai į šventę susirinko su draugais ir šeimomis, kad puoselėtų savo kultūrą ir tradicijas bei aukotų labdarai. Suaukoti pinigai bus skirti Dauno sindromu sergančių vaikų paramos fondui.
Kietąjį sūrį DŽIUGAS ragavo ir juo mėgavosi pasaulinėmis sūrių meistrystės tradicijomis garsėjantys italai. Jiems patiko įvairūs sūrio ir riešutų, vynuogių, šilauogių bei braškių deriniai, bet labiausiai italai pamėgo žemaitiškąjį sūrį, pagardintą lašeliu apelsinų džemo. Drąsiausi pastebėjo, jog DŽIUGAS daug skanesnis už Parmigiano Reggiano.
Lietuviškame stende buvo galima ne tik ragauti garsiausių lietuviškų produktų, bet ir susirungti sūrio galvų laikymo varžytuvėse. Ilgiausiai sūrio galvą išlaikęs kariškis, laimėjo sūrio galvą.
International Day programą praturtino kultūriniai ir kariniai pasirodymai, taip pat įvairių Aljanso karinių grupių pasirodymai. Renginys baigėsi įspūdingu fejerverku.